Z samego rana większość mieszkańców obudziły błyskawice i grzmoty. Częstotliwość błysków i grzmotów była bardzo wysoka.

- Błyskało i grzmiało co chwilę w odstępie kilku sekund. Wyjrzałam przez okno i miałam wrażenie, że pioruny mam tuż przed domem – mówi mieszkanka Bugaju. - Widziałam, jak jeden z nich uderzył nawet w znak drogowy.

Gdy ulewa przeszła dalej, a grzmoty ucichły, rozległy się dźwięki syren. Strażacy ruszyli usuwać skutki potężnej wichury. Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne, zalane ulice – z takim krajobrazem przyszło im się dziś zmierzyć.

W Konstantynowie doszło do zerwania dachów. Podobnie jest w Kudrowicach. W wielu miejscach na terenie całego powiatu połamane drzewa blokują drogi oraz pozbawiły prądu wielu mieszkańców. W Dobroniu nie ma prądu. W niektórych miejscach występują nawet podtopienia (m.in. ul. Zgierska w Konstantynowie). Na ulicy Pomorskiej w Pabianicach wyrwane przez wiatr drzewo wraz z korzeniami, przewróciło się na budynek, na ul. Cichej drzewo runęło na chodnik, o włos od zaparkowanego samochodu. 

Na ulicy Mariańskiej zerwane zostały linie energetyczne. Wjazd w ulicę jest niemożliwy od strony Moniuszki. 
Wichura spowodowała też problemy w kursowaniu komunikacji. Problem z przejechaniem w niektórych miejscach na trasie mieli dziś pasażerowie autobusu linii D.
Z powodu braku napięcia w sieci na stacji Łódź Kaliska pociągi z Pabianic były kierowane na Łódź Chojny z pominięciem Łodzi Kaliskiej.
 
Do pomocy na terenie Pabianic zaangażowani są też policjanci.
 
Zdjęcia ukazujące skutki wichury możecie przysyłać na: redakcja@zyciepabianic.pl
 
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało kolejne ostrzeżenie:
Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/2
Obszar: województwo łódzkie
Ważność: od godz. 23:00 dnia 10.08.2017 do godz. 06:00 dnia 11.08.2017
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 45 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%