Już od północy 21 września wzmożone patrole pabianickiej drogówki prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu pabianickiego. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz kontrolują prędkość pojazdów, ich stan techniczny, jak również trzeźwość kierujących i posiadanie przez nich wymaganych dokumentów. Ponadto podczas działań zdecydowanie reagować będą na niewłaściwe korzystanie podczas jazdy z telefonu komórkowego, pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do przewożenia dzieci oraz wykroczenia popełniane przez kierujących motocyklami.

To wszystko z okazji Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych. Akcja EDWARD ma przede wszystkim zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

W powiecie pabianickim w okresie od stycznia do sierpnia 2017 roku doszło do 70 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a 82 zostały ranne. W analogicznym okresie 2016 roku pabianicka policja odnotowała 92 wypadki, w których zginęło 9 osób, a 107 zostało rannych.