Są to jednorazowe nagrody, które wynoszą 1.000 złotych. Przyznano je w trzech kategoriach: nauka, sport i sztuka. Dostali je: Paulina Kaźmierczak, Adrian Krawczyk, Weronika Książczyk, Julia Krempińska, Mikołaj Łoś, Anna Ozimek, Jakub Ransz, Aleksander Włodarczyk.

Aleksander Włodarczyk skończył Gimnazjum im. św. Wincentego a'Paulo. To w tej szkole odnosił sukcesy naukowe. Jest laureatem konkursu chemicznego na szczeblu wojewódzkim. To jego ulubiony przedmiot szkolny. Nauka jest jego pasją. Lubi też matematykę. Miał średnią 5, 5. Olek gra na gitarze i pianinie. Chodzi na ognisko do szkoły muzycznej. Poszedł do Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej.

- Chciałem iść do dobrej szkoły i nie żałuję swojego wyboru. Uczą nas fachowcy. Tam nie jest niczym niefajnym, że ktoś chce się uczyć – mówi chłopak.

Na razie nie wie, na co przeznaczy nagrodę.

Ania Ozimek skończyła Szkołę Podstawową nr 3 ze średnią 5,84. Śpiewała w Chórze Kopernika. Brała udział w wielu konkursach matematycznych. Zajęła II miejsce w konkursie powiatowym z religii. Stanęła na podium w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego. Lubi rysować i malować. Chodzi na zajęcia do Miejskiego Ośrodka Kultury. Skończyła również pierwszy stopień Państwowej Szkoły Muzycznej w Pabianicach. Gra na fortepianie. Dostała stypendium w kategorii nauka.

Mikołaj Łoś jest uczniem drugiej klasy Gimnazjum w Dobroniu. Kocha historię. Brał udział w wielu konkursach z tej dziedziny, w niektórych zdobywał nagrody. Jest trzynasty w Polsce z tej dziedziny w swojej kategorii wiekowej. Jego pasją jest również taniec nowoczesny. Jest członkiem zespołu DS w Młodzieżowym Domu Kultury.

- Pieniądze przeznaczę na warsztaty taneczne i obóz taneczny. Będę dalej doskonalił się w tym, co uwielbiam – mówi.

Weronika Książczyk chodzi do drugiej klasy Gimnazjum a'Paulo. Pierwszą skończyła ze średnią 5,0. Dostała nagrodę w kategorii kultura i sztuka. Mimo że jest bardzo młoda, miała już swój wernisaż. W Miejskim Ośrodku Kultury prezentowała martwą naturę. Brała udział w wielu konkursach plastycznych. Zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Człowiek w Ruchu”. Obecnie uczy się malarstwa pod kierunkiem Moniki Kubiaczyk-Cygan. Wcześniej prowadzili ją: Ludmiła Morawska-Bajkowska i Sławomir Łuczyński.

- Jestem dumna z mojej córki. Chciałabym, żeby dalej rozwijała swój talent i kształciła się w tym kierunku. Bo niewątpliwe jest plastycznie utalentowana – mówi Nina Książczyk, mama Weroniki.

Dziewczyna wiąże przyszłość z malarstwem. Pieniądze potrzyma w banku. Wyjmie, jak będzie potrzebowała na coś konkretnego.

Paulina Kaźmierczak uczy się w klasie biologiczno-chemicznej w I Liceum Ogólnokształcącym. Wcześniej chodziła do Gimnazjum nr 2. Nagrodę otrzymała w kategorii nauka. Wygrała konkurs o energii odnawialnej, organizowany przez Zespół Szkół nr 2 w Pabianicach. Brała udział w konkursach historycznych. Działała w wolontariacie i była w poczcie sztandarowym.

- Na pewno zainwestuję w pogłębianie wiedzy. Nie wiem jeszcze, co to będzie – mówi.

Interesuje się zwierzętami. W przyszłości chce zostać weterynarzem.

Julia Krempińska dostała nagrodę w kategorii sport. Dziewczyna biega na orientację w UKS „Azymut”. W tym roku w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce w biegu klasycznym i I w biegu sprinterskim oraz w biegu sztafetowym. Były to zawody ogólnopolskie.

- Uwielbiam biegać z mapą – mówi. - Trenuję pięć, niekiedy nawet sześć razy w tygodniu.

Na 800 metrów Julia ma czas 2 minuty 42 sekundy. W szkole najbardziej lubi wuef. Oprócz tego chętnie uczy się matematyki i angielskiego. Obecnie jest uczennicą Gimnazjum w Piatkowisku. Wcześniej chodziła do Szkoły Podstawowej nr 17. Nagrodę przeznaczy na rzeczy potrzebne do biegania.