List gończy za emerytowanym policjantem, skazanym za udział w skoku stulecia - kradzieży 8 mln zł z bankowego konwoju. Pieniędzy nie odzyskano.

Adam Kamiński (45 l.), syn Tadeusza i Wielisławy, zamieszkały w Lutomiersku, jest poszukiwany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i innych przestępstwach. List gończy wydał za nim Sąd Okręgowy w Łodzi. Informacje dotyczące jego miejsca pobytu należy kierować do Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi pod numery telefonów (w godz. od 8.00 do 16.00) 42-665-21-49, 42-665-21-40, 42-665-21-30  lub całodobowo  pod nr 997.

Kamiński to emerytowany policjant, skazany przez łódzki Sąd Okręgowy na 6 lat i dwa miesiące pozbawienia wolności za udział w w kradzieży prawie 8 mln zł z konwoju w Swarzędzu.

Adam Kamiński wraz z Grzegorzem Ł., byłym wiceprezesem firmy ochroniarskiej, w 2014 roku przygotowali plan skoku stulecia. Postanowili okraść konwój przewożący pieniądze do bankomatów. Przygotowali się bardzo starannie. Wprowadzili do firmy swojego człowieka - Krzysztofa W., który pracował w niej pod wymyślonym nazwiskiem. To on 10 lipca 2015 roku uciekł furgonetką z pieniędzmi ze Swarzędza. Adama Kamińskiego udało się złapać, bo zostawił ślady, m.in. płacąc rachunki za hotel konwojenta swoją kartą kredytową

Kamiński przyznał się do winy i wskazał na współoskarżonych, licząc na złagodzenie kary. Sędzia Robert Świecki stwierdził, że były policjant na to nie zasługuje.

Adam Kamiński i Dariusz D. oraz inni skazani w tej sprawie przed sądem odpowiadali z wolnej stopy. Po wyroku sędzia zdecydował, że na najbliższych pięć miesięcy mają być aresztowani. Wtedy zniknęli. Sąd wydał za nimi listy gończe. Dariusz D. sam zgłosił się na policję. Adam Kamiński jest na razie poszukiwany.