Środowisko pabianickich rowerzystów korzysta z kolejnej okazji do wspierania inicjatyw na korzyść miasta w konkursach „Kręć Kilometry” oraz „Odlotowa jazda Oshee” dla harcerzy. Tym razem rowerzyści organizują wycieczkę do Łęczycy. Cykliści zobaczą rynek i Zamek Królewski w Łęczycy oraz przejadą przez miejscowość Tum z XII-wieczną Archikolegiatą NMP i św. Aleksego, a także obok Skansenu Łęczycka Zagroda Chłopska.

- Nadrzędnym celem rajdu jest dobra zabawa i aktywne spędzenie czasu na rowerze, a także wykręcenie kilometrów dla naszego miasta – zapewniają organizatorzy.

Tak też, aby to się udało, każdy uczestnik rajdu, bez wyjątku, będzie musiał mieć przy sobie telefon z zainstalowaną i uruchomioną aplikacją Endomondo. Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest też posiadanie zarejestrowanego i aktywnego konta na http://kreckilometry.pl/.

Rajd wystartuje 20 sierpnia o godzinie 9.00 sprzed amfiteatru w parku Wolności. Do pokonania jest 130 kilometrów w tempie około 20 km/h.
Nad bezpieczeństwem podczas przejazdu będą czuwali uprawnieni członkowie Rodzinnego Klubu Turystyki Rowerowej "Konusik" PTTK Pabianice i należy się dostosować do ich zaleceń. Jednak każdy cyklista będzie musiał zaakceptować regulamin i go przestrzegać. Więcej szczegółów w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1641772259174568/?active_tab=about

Osoby, które nie mają możliwość zapisania się na rajd za pośrednictwem Facebooka, mogą zgłosić się przez e-mail: poczta@ktk-konusik.pabianice.pttk.pl i rowerowe.pabianice@gmail.com