„Bądź odpowiedzialny za swoje zwierzę” – to hasło akcji informacyjno-edukacyjnej i zadanie realizowane z budżetu obywatelskiego.

O co chodzi? Akcja ma dwa cele: uświadamiać właścicielom psów i kotów, że są odpowiedzialni za zwierzęta i ich potomstwo oraz sprawić, by mniej zwierząt trafiało do schroniska.
Materiały promocyjne opracowała Fundacja Pomocy Zwierzętom Kundel Bury. Wydrukowano 10 tysięcy ulotek z informacją m.in., czym jest sterylizacja zwierząt. Ulotki trafiły do mieszkańców miasta.

Przygotowano gadżety z hasłami „bądź odpowiedzialny za swoje zwierzę”: worki na buty (na zdjęciu), plany lekcji, zakładki/linijki dla uczniów (będą rozdawane w szkołach), a także torby na zakupy (będzie można je dostać w październiku m.in. w Urzędzie Miejskim).

W październiku właściciele psów i kotów będą mogli o 10% taniej poddać swojego pupila zabiegom ograniczającym rozrodczość.

 

Warto pamiętać, że przez cały rok, również w październiku, właściciele psów z naszego miasta mogą bezpłatnie zaczipować pupila. Dane wprowadzone są do Międzynarodowej Bazy Danych Safe-Animal. Właściciel psa, który podda go zabiegom, będzie czasowo zwolniony z opłaty od psa.