Plan na rozruszanie pabianiczan narodził się w Koalicyjnym Klubie Radnych Pabianice. W pierwszym, czerwcowym rajdzie pojechało 150 rowerzystów. Przed nami są jeszcze dwa. Najbliższy 30 lipca wyruszy o 10.00 z Lewitynu. Wpisowe minimum 5 zł.
 
- Zbieramy pieniądze na remont porodówki w naszym szpitalu. Chcemy urządzić nowoczesną salę porodów i wygodne pokoiki dla matek z dziećmi – wyjaśnia radny Krzysztof Rąkowski.
 
Kompleksowy koszt remontu został wyliczony na około 4 mln zł.
 
- To sporo. Dlatego rozmawiamy już ze sponsorami, ale sami też chcemy zbierać pieniądze. Każdy grosz się przyda, bo po 36 latach porodówka wygląda dość przygnębiająco – zauważa radny.
 
3 września na Lewitynie radni urządzają sportową imprezę. Rano będzie rajd rowerowy, a potem zaczną się sportowe atrakcje. Będzie można poobserwować najlepszych sportowców w mieście, ale też samemu wziąć udział w zajęciach sportowych. Do udziału w imprezie zgłosiły się kluby sportowe, kluby fitness, sklepy ze zdrową żywności i z odżywkami, siłownie. W sumie 30 podmiotów będzie uatrakcyjniać pabianiczanom ten dzień.
 
Do wygrania będą karnety na zajęcia sportowe, na jogę, odżywki, suplementy... Żeby je zdobyć, trzeba będzie wziąć udział w konkurencjach.  Oprócz tego będą też licytacje. Warto, bo te pieniądze pójdą na szczytny cel – na remont porodówki.
 
- Mogę już zdradzić, że mistrz świata i Europy pabianiczanin Hovhannes Yazichyan ofiarował na licytację swój złoty medal – dodaje Rąkowski. - Liczymy na każdy grosz wrzucony do puszki.