Prowadzone rozmowy z najemcami zainteresowanymi ulokowaniem się w Tkalni przyniosły już pierwsze efekty. Drogeria Hebe i Media Expert to tylko niektóre z firm, które wzbogacą ofertę nowo powstającego centrum handlowo-rozrywkowego. Drogeria i punkt sieci elektromarketów zajmą łącznie ponad 1.000 m kw. powierzchni handlowej w obiekcie.

Kolejne sklepy, które dołączyły do listy, to Empik i Smyk. To dobra wiadomośc dla czytelników Życia Pabianic. Z większości ich opinii wynikało, że w Pabianicach najbardziej brakuje właśnie Empiku oraz sklepów sportowych.

Na pytanie, jakich sklepów najbardziej brakuje w Pabianicach, większość (492 osoby) odpowiedziała, że sklepów odzieżowych i drogeryjnych znanych sieciowych marek. 220 osób uważa, że brakuje sklepów dyskontowych z tanimi artykułami wyposażenia wnętrz, odzieżą, zabawkami. 60 osób uznało, że wszystko co jest potrzebne, mają już na miejscu i nie brakuje im żadnych sklepów. O przeprowadzonej sondzie przeczytasz tutaj: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/zakupy-na-miejscu-w-tkalni.html

Roboty na placu przy Grobelnej już się rozpoczęły. Powstać ma tu centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia. To najnowsza inwestycja spółki A&A.

Na Grobelną wjechał ciężki sprzęt. Zaczęło się wyburzanie pofabrycznych budynków.

Obiekt powstaje na terenie dawnej fabryki włókienniczej Krusche – Ender przy ulicy Grobelnej 8.

Będą uliczki z restauracjami, kawiarniami i sklepami otaczającymi miejską przestrzeń publiczną - plac miejski z fontanną, rynkiem i uliczną zielenią.

W centrum Tkalnia znajdzie się 40 sklepów. Dla klientów do dyspozycji będzie 230 miejsc parkingowych.