Zakończył się nabór kandydatów na szefów okręgów Prawa i Sprawiedliwości w całej Polsce.  W naszym okręgu sieradzkim do tej pory szefem był poseł Marek Matuszewski. Teraz do walki o tytuł przewodniczącego okręgu stanął właściciel szwalni z Ksawerowa, 43-letni Krzysztof Ciebiada. To on chciał zostać senatorem PiS jesienią 2010 roku, ale pokonał go bez problemu wieloletni senator Andrzej Owczarek z PO. Ciebiada dostał 40.700 głosów, a Owczarek - 55.097. Ciebiadzie się nie udało, choć jego plakaty wyborcze wisiały na płotach okalających plebanie i kościoły w całym okręgu. Ciebiada jest bratem proboszcza z Zatorza.

Wybory szefów okręgów mają się odbyć do końca marca. Każda okręgowa struktura partii będzie głosować nad jednym kandydatem na szefa, którego ma zarekomendować prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ma on podjąć decyzję, kogo zaproponuje na szefa okręgu na podstawie szczegółowych planów działania przedstawionych mu przez chętnych do objęcia tej funkcji. Kandydaci, którzy nie zyskają przychylności prezesa Kaczyńskiego, będą mogli bez przeszkód ubiegać się o funkcje w zarządach okręgów. Wybory odbędą się na początku lutego. 

W Łodzi prawdopodobnie szefem nadal będzie poseł Marcin Mastalerek, bo tylko on zgłosił swoją kandydaturę na szefa okręgu łódzkiego. W okręgu piotrkowskim poseł Dariusz Seliga powalczy z posłem Robertem Telusem.

- W poniedziałek minął termin zgłaszania kandydatur na szefów okręgów PiS. W większości okręgów o te funkcje ubiega się po kilku parlamentarzystów PiS, choć na przykład w Warszawie zgłosił się jeden kandydat - mówił wiceszef partii Mariusz Kamiński.

 

Kim jest Krzysztof Ciebiada? Ma szwalnię w Ksawerowie, a dokładniej w Kolonii Wola Zaradzyńska. 10 lat temu otworzył pierwszą w Pabianicach salę zabaw dla dzieci Fikodoro przy Zamkowej (Fabryka). Zamknął, gdy dziecko skaleczyło się, a matka podała go do sądu i zażądała 50.000 zł odszkodowania. Pisaliśmy o tym: www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/50-000-za-skaleczony-palec.html