Dziesięciu pensjonariuszy DDOM spotkało się dziś przy obiedzie z ks. Ryszardem Stankiem. Na stole pojawiła się zupa pomidorowa z groszkiem ptysiowym. Na drugie danie był roladki schabowe z pieczarkami. 
 
- Do tego ziemniaki z koperkiem i kapusta zasmażana. Osoby z cukrzycą dostaną buraki – prezentuje menu Agnieszka Palińska, kierownik szpitalnej kuchni.
 
Na deser był sernik, piaskowa babeczka i kompot z truskawek.
 
- Nasz kompot jest najlepszy w całym mieście – padło na sali stwierdzenie.
 
To turnus dla 10 osób. Poświąteczne spotkanie urządził doktor Marek Kiljański, kierownik Pabianickiego Centrum Rehabilitacji. Zaprosił na nie między innymi premiera Janusza Tomaszewskiego z żoną i szefa Solidarności Krzysztofa Górnego. Zaproszenie otrzymały też prezes PCM Agnieszka Owczarek i dyrektor ds. lecznictwa Dorota Jędrzejczyk-Okońska.
 
Dzienny Dom Opieki Medycznej powstał dzięki dofinansowaniu projektu z pieniędzy unijnych – 842.800 zł. Od początku września spędza tu dni dziesięciu podopiecznych. Pobyt na oddziale jest bezpłatny. 
 
W tym czasie są usprawniani ruchowo, mają zajęcia z psychologiem, terapię zajęciową. Z potrzebującymi takiej pomocy pracuje logopeda. Pacjent je ciepły posiłek. Może napić się herbaty, zjeść kawałek ciasta.