Harcerze z hufca ZHP Pabianice organizują dwa kolejne transporty z materiałami budowlanymi dla mieszkańców poszkodowanych podczas nawałnicy. Teraz oni potrzebują pomocy: nie mają samochodu dostawczego na wyjazd 16 września!

 - Choć od pamiętnej nocy minęło 30 dni i choć z pozoru sytuacja jest opanowana, to nadal mieszkańcy odczuwają skutki letniej nawałnicy – mówi Beata Rusek z hufca ZHP Pabianice. - Wielu mieszkańcom udało się zabezpieczyć rodziny i majątek przed nadchodzącymi deszczowymi dniami. Jednak jest jeszcze sporo rodzin, które do tej pory nie mają dachu nad głową. Do takich rodziny chcemy dotrzeć, takim rodzinom chcemy pomóc.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania, determinacji i empatii pabianickich harcerzy – mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. – To pokaz solidarności ciągłej, a nie tylko jednorazowej. Dlatego na najbliższy Konwent Marszałków w Uniejowie 14 września zaprosiłem reprezentantów naszego hufca, aby powiedzieli to innym gospodarzom województw. Może dziś potrzebujemy takiej samorządowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, aby żadnemu z poszkodowanych nie zabrakło dachu nad głową przed zimą.

Dwa kolejne harcerskie transporty zaplanowane są na 16 i 23 września. Marzeniem druhów jest możliwość zakupienia kontenerów, znalezienie firm – fachowców, którzy pomogą w odbudowie zniszczonych domów.

- Za pośrednictwem środowisk lokalnych, samorządów będziemy docierać do konkretnych rodzin i ustalać zakres wsparcia niezbędnego do odbudowania zniszczonych domów – mówi Rusek. - Będziemy działać tak długo, jak długo będziemy potrzebni. Pomóżcie nam pomóc!

W tej chwili najbardziej potrzebne są materiały i ekipy budowlane. Oto ich lista: pręt gwintowany 10-12 cm, papa zwykła pod dachówki 2,2, papa na dach 4,4, gwoździe od 2,5 cala w górę, nakrętki pod pręty gwintowane 10-12 cm, podkładki duże niesprężynowe, kątowniki ciesielskie różnej wielkości, membrana paroprzepuszczalna, bloczki pod fundamenty, stelaż metalowy do regipsów, pędzle, wałki do malowania, kratki, wiadra, pianki montażowe, wełna mineralne, środki odgrzybiające.

Miejsce zbierania darów: Hufiec ZHP Pabianice, ul. Konopnickiej 39 (wjazd od Moniuszki).

Godziny przyjmowania darów: od poniedziałku do piątku od 17.0 0 do 20.00, w pozostałe dni ustalane indywidualnie.

Kontakt: Krzysztof Baj 663 511 463, Beata Rusek 503 113 452.