Wspólnota Dobrego Pasterza z Pabianic bierze udział w ogólnopolskim wydarzeniu Różaniec do Granic.

- Przeprosiliśmy Boga za grzechy narodu polskiego. Teraz będziemy modlić się za resztę świata – mówił przed wyjazdem Paweł Nowak ze Wspólnoty Dobrego Pasterza.

Dwa autokary wiozą 150 osób w okolice Braniewa. Tutaj na granicy z Rosją w miejscowości Lelkowo, Zagaje 9 o godz. 14.00 w sobotę odmawiali różaniec. 

- W drodze powrotnej podjedziemy do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej z okazji 140. rocznicy objawień - informujował Paweł Nowak.

Jest to jedyne uznane, polskie objawienie maryjne. Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec.

 

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

„Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzą jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową. Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej. Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia. Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń”.

Wielka modlitwa zaplanowana została na 7 października w Święto Matki Bożej Różańcowej. Tego dnia na granice Polski jadą autokary z całej Polski.

- Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata – tłumaczą.

 

---------

Wspólnota Dobrego Pasterza zaprasza na spotkania modlitewne w każdy czwartek na godzinę 19.00 do auli św. Anny przy ul. Piotra Skargi, po mszy św. o godz.18.00 w kościele św. Mateusza.