Za powstrzymanie pijanych kierowców od jazdy, za niesienie pomocy i reagowanie na łamanie prawa. Dziś w Starostwie Powiatowym policja i władze samorządowe zorganizowały spotkanie pod nazwą "Zwyczajni – Niezwyczajnie”. Cel to uhonorowanie 21 osób za obywatelskie postawy i zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa publicznego na terenie naszego miasta i powiatu.

– To już piąta odsłona tego typu podziękowań dla "bohaterów dnia codziennego” – mówi kom. Joanna Szczęsna z pabianickiej policji .

Komendant powiatowy insp. Cezary Petrus oraz wicestarosta Robert Jakubowski wręczyli podziękowania za postawy godne naśladowania.

14 osób powstrzymało od jazdy pojazdami pijanych kierowców. 4 osoby niosły pomoc osobom potrzebującym, dwie zareagowały na akty łamania prawa.

– Serdecznie dziękuję za pomoc – mówił komendant Petrus. – Pomagajmy wspólnie wszystkim, bo bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

Spotkanie było również okazją do podziękowania za dobrą robotę dla dwóch policjantów: aspiranta sztabowego i sierżanta sztabowego z wydziału dochodzeniowo-śledczego KPP w Pabianicach.

– To oni odnaleźli poszukiwaną przez rodzinę żonę i matkę – wyjaśnił komendant.– Uratowali kobiecie życie.