W niedzielę, 10 grudnia będziemy bawić się na Jarmarku Świątecznym. O godz. 15.30 z ulicy Kościuszki wyruszy Parada Świąteczna. Pabianiczanie przebrani w świąteczne stroje przemaszerują na Stary Rynek. Tam o 16.00 ruszy zabawa. Na scenie czekają nas m.in. występy dzieci z pabianickich szkół i pokazy tancerzy z Eskadry i Strefy Ruchu. 

- W tym roku uczestników parady będzie wyjątkowo dużo – mówi Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, wiceprezydent. - Zgłosiło się aż 17 klubów, fundacji i stowarzyszeń. Jedną z grup będą mieszkańcy Pabianic, więc zachęcamy wszystkich do udziału.

Na czele parady pojedzie platforma ufundowana przez firmę Jumi. Będzie na niej mikołaj i jego pomocnice – śnieżynki.

O 16.00 ruszy zabawa na Starym Rynku. Na scenie czekają nas m.in. występy dzieci z pabianickich szkół i pokazy tancerzy z Eskadry i Strefy Ruchu.

Będą także atrakcje dla dzieci. Na Rynku zapłonie też ognisko, na którym upieczemy darmowe kiełbaski.

O godz. 19.00 na scenę wejdzie gwiazda wieczoru, zespół Łobuzy. To grupa znana z utworów disco-polo, takich jak „Łobuz kocha najbardziej”, czy „Ona czuje we mnie piniądz”.

Na Rynku stanie blisko 40 stoisk, na których będzie można kupić świąteczne potrawy, rękodzieło, prezenty. Na Jarmark zawiezie nas darmowy specjalny autobus „św. Mikołaj”. Będzie kursował między dworcem PKP, a krańcówką na Waltera-Jankego.