Dzielnicowi sprawdzają pustostany, altany na działkach - wszystkie miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni.

W trosce o życie i zdrowie tych osób pabianiccy dzielnicowi st. sierż. Kacper Juraszczyk i sierż. szt. Monika Kubiak niosą im pomoc.

Podczas wizytowania pustostanów napotkanych bezdomnych częstują gorącą herbatą, zupą. Rozmawiają i namawiają do skorzystania z pomocy ośrodków zajmujących się pomocą bezdomnym. Oferują także transport do wskazanych ośrodków.

W większości bezdomni odrzucają pomocną dłoń. Wolą pozostać na mrozie, bądź w budynku pozbawionym ogrzewania, okien i drzwi, na łasce natury.

Dzielnicowi proszą również o pomoc mieszkańców we wskazywaniu miejsc, gdzie przebywają osoby potrzebujące pomocy. Kontakt z dzielnicowymi :

  • sierż. sztab. Monika Kubiak - tel. 516 433 287,

  • st. sierż. Kacper Juraszczyk - tel. 693 997 289.

Można również dzielnicowym przekazywać niepotrzebną, ciepłą odzież. Oni z pewnością będą wiedzieli, co z nią zrobić. Dzięki przychylności proboszcza parafii św. Floriana w Pabianicach, ks. Krzysztofa Glinianego odzież można także pozostawiać  w zakrystii kościoła.

Policja apeluje: Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.