Prezydent Grzegorz Mackiewicz zapytał ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka o termin realizacji zapowiedzianych inwestycji na drodze krajowej 71, tj. przebudowy skrzyżowania ul. Sikorskiego i Warszawskiej na rondo oraz budowy ciągu pieszo-rowerowego i zatok autobusowych na odcinku od ul. Pasterskiej w Petrykozach–Osiedlu do przejazdu kolejowego na ul. Lutomierskiej w Pabianicach.

- Oba zadania znalazły się w krajowym Programie Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych dla województwa łódzkiego – informuje Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego. - O zainteresowanie tymi ważnymi dla pabianiczan inwestycjami zostali poproszeni również wojewoda łódzki Zbigniew Rau i senator Maciej Łuczak.

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego, Warszawskiej i Nawrockiego jest od dawna oczekiwana przez mieszkańców i kierowców. Jak wynika z badań natężenia ruchu prowadzonych przez Urząd Miejski, w ciągu godziny w różnych kierunkach przejeżdżało tamtędy nawet blisko 1,5 tys. pojazdów i to przed wprowadzeniem w Łodzi zakazu ruchu tranzytowego dla pojazdów powyżej 12 ton.

Pod koniec stycznia resort zapewnił prezydenta Pabianic, że w budżecie państwa na rok 2017 zaplanowane zostały środki na przygotowanie dokumentacji projektowej przebudowy skrzyżowania na rondo. Druga sprawa to budowa ciągu pieszo-rowerowego i zatok autobusowych wzdłuż ul. Lutomierskiej. Nie ma tam chodnika, piesi chodzą wąskim poboczem, jezdnia jest nieoświetlona i ruchliwa.