Budynek przeszedł generalny remont i został dostosowany do potrzeb najmłodszych. Wcześniej mieściła się tutaj NZOZ „Vitasana”.

- Musieliśmy zmienić nieco układ wewnątrz, tak aby dostosować się do nowych wytycznych. Teraz w przedszkolach na przykład toalety dla dzieci muszą być zaraz przy sali - mówi Andżelika Zawadzka, jedna z inicjatorek przedszkola.

Przedszkole jest kolorowe. Wchodząc do środka, widzimy wielkie logo z napisem „U Lolka” i wizerunkiem znanych postaci z bajek. Wyremontowano dwie sale. Są pomalowane na jasne kolory i wyposażono je w nowe meble. Niedługo pojawią się tutaj zabawki, gry planszowe i inne przybory potrzebne do pracy z dziećmi. Nie ma tu barier architektonicznych, więc w przyszłości przedszkole może stać się integracyjnym.

W budynku są także mniejsze salki na zajęcia dodatkowe. W przedszkolu będzie m.in: rytmika, plastyka, zajęcia sportowe czy teatralne. Dzieci będą się uczyć języka angielskiego. Ma być również możliwość korzystania z porady logopedy. Planowane są także zajęcia dla młodych piłkarzy i stworzenie drużyny piłkarskiej. Będą też lekcje religii.

Grupy mają być nieliczne, po 15 dzieci.

- Pierwsza grupa już jest. Właśnie kompletujemy drugą – dodaje Andżelika Zawadzka.

Z każdej z sal jest wyjście na taras i plac zabaw. Jest on ogrodzony i bezpieczny. Za siatką znajduje się minizoo, które istnieje na terenie parafii św. Maksymiliana Kolbe. Są tam osły, lamy, kozy i owce.

Placówkę założyła Spółka ABC Dagis. Przedszkolu patronuje papież Jan Paweł II. Nazwa „u Lolka” związana jest z Karolem Wojtyłą, którego tak właśnie nazywała matka. Wychowankowie przedszkola, na wzór patrona, będą mogli rozwijać się wszechstronnie poprzez naukę, sport i sztukę.

Cały czas trwają zapisy. Wniosek można pobrać na stronie internetowej www.przedszkoleulolka.pl. Można również zrobić to osobiście w siedzibie przedszkola we wtorki i czwartki w godzinach 16.00-17.00. Obejrzeć przedszkole można każdego dnia w godzinach dopołudniowych. Dodatkowe informacje udzielane są telefonicznie 519-47-72-72 i e-mailem: przedszkoleulolka@wp.pl. Jest również strona internetowa www.przedszkoleulolka.pl.

Czesne wynosi 400 złotych + wyżywienie 7 złotych dziennie: śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek. Jedzenie dostarczać będzie firma cateringowa. Nie ma wpisowego. Rodzice nie zapłacą również za wyprawkę typu kredki, farby, kartony i inne rzeczy potrzebne do pracy z dziećmi.

Atutem jest też bezpieczny parking. Nie braknie miejsc dla samochodów również podczas imprez organizowanych dla rodziców i dziadków.