18 listopada w na stadionie Włókniarza wystartuje ekstremalny bieg Runmageddon. Taka impreza po raz pierwszy odbędzie się w Pabianicach. Nowością, jaką będziemy mogli u nas zobaczyć, będą Mistrzostwa Polski Samorządowców w Runmageddonie. Na starcie 6-kilometrowej trasy z 30 przeszkodami staną radni, prezydenci, starostowie i burmistrzowie z całego kraju. Pośród zgłoszonych zawodników są reprezentanci urzędów miejskich z: Włocławka, Radomia, Brzezin, Piekar Śląskich czy Łodzi. Zobaczymy też urzędników z gminy Sompolno i powiatu chełmskiego.

A z Pabianic? Naszego samorządu nie reprezentuje ani jedna osoba… Z trasą biegu zmierzy się natomiast wójt gminy Dobroń, Robert Jarzębak.

Przypomnijmy: w Mistrzostwach Polski Samorządowców w Runmageddonie mogą wystartować radni, prezydenci, starostowie i burmistrzowie, a także pracownicy urzędów z całego kraju. Wezmą udział w biegu bezpłatnie.

Na liście startowej obecnie widnieje 130 osób. Pośród nich jest tylko kilka osób z Pabianic. Obecnie za udział w biegu trzeba zapłacić 199 zł.