Od piątku do wtorku policjanci prowadzili akcję „Sierpniowy weekend”. Na drogach było więcej patroli i więcej kontroli. Policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz bezpieczeństwo pasażerów: zapinanie pasów i przewożenie dzieci w fotelikach.

Na terenie powiatu pabianickiego doszło do dwóch wypadków, w których ranne zostały dwie osoby. W sobotę na trasie S14 kierowca opla przez niedostosowanie prędkości do warunków ruchu uderzył w barierę ochronną. W tym wypadku ranny został 17-letni pasażer. Do drugiego poważnego wypadku doszło w poniedziałek na skrzyżowaniu ulic Wileńskiej i Tkackiej. Tutaj kierowca toyoty nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z oplem. W wyniku uderzenia, ranna została 47-letnia pasażerka opla.

Policjanci przez długi weekend odnotowali też 10 kolizji. Podczas działań wylegitymowali łącznie 340 osób, w tym 218 kierujących oraz 68 pieszych. Funkcjonariusze pabianickiej drogówki nałożyli 164 mandaty karne na kierujących oraz 7 mandatów na pieszych.

- Niestety wciąż istotnym problemem pozostaje nadmierna prędkość i brawura kierowców. Wystawiono aż 89 mandatów karnych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, co wyraźnie wskazuje na lekceważenie zagrożenia. Wciąż zauważalne jest niezrozumienie znaczenia i skutków niekorzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Aż w 7 przypadkach policjanci musieli zastosować postępowanie mandatowe – informuje kom. Joanna Szczęsna z pabianickiej komendy.

Oprócz tego policjanci wypisali 4 mandaty karne za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, 5 mandatów za naruszenia wobec pieszych, 1 mandat karny za nieprawidłową zmianę pasa ruchu.

A co z trzeźwością kierowców? Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili 118 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Tym sposobem zatrzymali 3 kierujących „pod wpływem”.

Podczas działań od 11 do 15 sierpnia w województwie łódzkim doszło do 66 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 98 osób odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 111 nietrzeźwych kierujących.