14 stycznia w Pabianicach pieniądze do puszek będzie zbierać aż 302 wolontariuszy. Tegoroczny cel? „Wyrównanie szans w leczeniu noworodków”, czyli przede wszystkim dostarczenie do szpitali najnowocześniejszego sprzętu ratującego życie dzieci.

Oprócz centrum handlowego „Echo”, wolontariusze pojawią się na głównych ulicach miasta, przy kościołach oraz supermarketach. Część z nich będzie miała przy sobie terminale, dzięki którym datek na Orkiestrę można przekazać kartą płatniczą.

Tegoroczny finał WOŚP rozpocznie się o godz. 12.00 w galerii „Echo”. Będą pokazy tańca i capoeiry oraz pierwsze licytacje orkiestrowych gadżetów: kubków, koszulek, smyczy czy kalendarzy.

O godz. 15.00 na parkingu "Echo"  obejrzymy pokaz ratownictwa w wykonaniu strażaków z OSP i ratowników pogotowia. O 15.15 na scenie pojawi się zespół MXR & Julya. W jego skład wchodzą znana z występu w „X Faktor” i zespołu Boso Julia Szwajcer oraz jej mąż, raper Michał Szwajcer. Po ich półgodzinnym występie wystąpi łódzki zespół Mexyk, który zasłynął raprockowym coverem „Wychowania” T.Love. O 17.00 zaśpiewa pabianicka grupa & inni w składzie: Kordian Borowczyk – bas, Krzysiek Kalkowski – perkusja, Artur Wolski – gitara i Paweł Śniady – wokal, saksofon.

Od 18.00 poćwiczymy ze Strefą Ruchu, a później „Tańczyć chcę” i inne hity dance zaśpiewa dla nas Long & Junior.

Jak co roku, nie zabraknie światełka do nieba. Fajerwerki wystrzelą ok. godz. 20.00, kiedy to dowiemy się, która klasa zebrała najwięcej groszy w akcji „Złota Klasa 26. Finału WOŚP”.

- W zabawie bierze udział 117 klas ze szkół z Pabianic i Konstantynowa Łódzkiego – wyjaśnia Dariusz Kamieniak, szef sztabu pabianickiej Orkiestry. – Wszystkie zebrane przez dzieci monety trafią na konto WOŚP.

Po pokazie fajerwerków na scenę wejdzie gwiazda wieczoru, czyli zespół Tabu grający muzykę reggae. To laureat wielu polskich festiwali muzycznych, koncertujący w całej Polsce i zagranicą. Posłuchamy największych hitów grupy: „Kasi”, „Blisko” czy „Ona to wie”.

Pomiędzy koncertami przez cały finał będziemy mogli licytować WOŚP-owie gadżety. Tegorocznym hitem będzie licytacja złotego serduszka WOŚP, które ofiarował starosta Krzysztof Habura.

- Sam wylicytowałem je w 1999 roku, a teraz przekazuję je dalej – mówi.

Wśród innych przedmiotów, jakie będzie można „kupić” podczas finału, mamy m.in. płyty Bajmu z podpisami członków zespołu, gadżety WOŚP podpisane przez Jurka Owsiaka i fanty ofiarowane przez pabianiczan.

Od godz. 15.00 do 19.00 będzie można zarejestrować się w bazie Dawców Komórek Macierzystych Polska (DKMS). W galerii „Echo” stanie też punkt Pabianickiego Centrum Medycznego, gdzie za darmo zmierzymy sobie ciśnienie czy poziom cukru we krwi.

 

Orkiestrowy rozkład jazdy - niedziela:

15.00-15.15 pokaz ratownictwa (Falck + OSP),

15.15-15.45 MXR & Julya,

16.00-16.45 Mexyk ,

17.00-17.45 & inni,

18.00-18.15 Strefa Ruchu,

18.30-19.30 Long & Junior,

20.00 światełko do nieba,

20.30 zespół Tabu.

Imprezy towarzyszące: 

14 stycznia (niedziela), godz. 10.00 – bieg „Policz się z cukrzycą”, Lewityn (ul. Bugaj 110).

14 stycznia (niedziela), godz. 10.00 – zawody crosstreningowe, Powiatowa Hala Sportowa (ul. św. Jana 30-36).

14 stycznia (niedziela), godz. 16.00 – spektakl „Kłopoty z facetami”, Fabryka Wełny (ul. Grobelna 4).

 

Do wylicytowania: fotoradar, obraz Sławka Łuczyńskiego, drzwi do mieszkania.. aukcje w internecie: aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=47567785