Podkarpacka Komenda Wojewódzka PSP ogłosiła postępowanie przetargowe na dostawę średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych. To największy przetarg w straży pożarnej od wielu lat.
 
Przedmiotem postępowania jest dostawa 68 średnich samochodów ratowniczo–gaśniczych ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego. 29 samochodów ma zostać dostarczonych do 30 września 2019 r. Jeden z tych wozów przyjedzie do KP PSP Pabianice.
 
Każdy samochód powinien zostać zabudowany na podwoziu z napędem 4×4, silnikiem o mocy minimum 210 kW, manualną, automatyczną lub zautomatyzowaną skrzynią biegów i kabiną czterodrzwiową, jednomodułową, 6-osobowa z układem siedzieć 1+1+4.  Na osi przedniej koła pojedyncze, na osi tylne podwójne. Pojazd musi spełnić wymagania dla klasy średniej M i dla kategorii 2 – uterenowionej wg PN-EN 1846-1 lub równoważnej.
Na wyposażeniu między innymi zbiornik wody o pojemności od 2.000 do 3.000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10 % pojemności zbiornika wody, autopompa dwuzakresowa typu A16/8-2,5/40, system piany sprężonej, linia szybkiego natarcia, aparat powietrzny z butlą kompozytową o pojemności min 6,8 l/300 bar 6 kpl, prądownice, węże tłoczne W75 i W52, węże ssawne, przełączniki, klucze, drabina dwuprzęsłowa, drabina nasadkowa, pilarka łańcuchowa, piła tarczowa, wentylator oddymiający, agregat prądotwórczy, zestaw PSP R-1 i zestaw narzędzi hydraulicznych składający się z pompy hydraulicznej, rozpieracza ramieniowego, nożyc, cylindrów rozpierających, poduszek pneumatycznych, zabezpieczenia poduszki powietrznej kierowcy i pasażera, zestaw podpór i klinów, maty (plandeki),zbijaka do szyb, przecinaka do pasów, piły do szyb klejonych i zestawu pokrowców.