Otworzenie toru, na którym legalnie i bezpiecznie będzie można jeździć samochodami terenowymi i quadami, było od samego początku celem Łódzkiego Klubu Offroadowego i Łódzkiego Klubu Motorowego. Wreszcie trud się opłacił. Na 10 hektarach terenu za Lublinkiem powstaje profesjonalny tor, zwany Łódzkim Centrum Sportów Offroadowych. Do ciężkiej pracy przy dostosowywaniu dzikiego terenu do jazd przyłożyli się też pabianiczanie, którzy od dawna są członkami ŁKO. Wśród nich jest młodziutka Agata Stefaniak, zawodniczka mistrzostw Polski cross country i Pucharu Polski Baja.

Otwarcie toru zaplanowano na 26 sierpnia. Wstęp jest bezpłatny dla każdego, a zapowiadane atrakcje zadowolą i małych, i dużych. Organizatorzy przygotowują pokazy zawodników oraz przejażdżki samochodami terenowymi i quadami, wystawy z różnych dyscyplin motosportu. Będą też: stoiska dealerów samochodów terenowych, strzelnica z instruktorami, grupy rekonstrukcyjne, strefa militarna, strefa gastronomiczna (foodtrucki) czy minityrolka. A dla dzieci w specjalnej strefie dmuchańce i konkursy.

- Wraz z otwarciem odbędzie się 8.-9. runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro – zapowiada Arkadiusz Lindner, prezes Łódzkiego Klubu Offroadowego. - Oficjalna ceremonia otwarcia toru oraz finału 8. rundy Mistrzostw Polski Super Enduro startuje o godzinie 12.00.

Dojazd do ŁCSO od ul. Chocianowickiej 161 (wjazd w uliczkę z zakazem wjazdu).

Na terenie powstają tory do super enduro, supercross, motocross oraz dla pojazdów ciężkich, tj. quadów przeprawowych czy terenówek. Tutaj bezpiecznie ćwiczyć będą mogli również strażacy z sekcji ratowniczo–poszukiwawczej, którzy w swojej pracy wykorzystują specjalistyczne quady.

-------------------------------------------------------------------

Łódzki Klub Offroadowy zrzesza środowisko i promuje motosport w na terenie Polski. Klub w pomarańczowo-czarnych barwach powstał w 2013 roku, a od 2016 roku formalnie działa jako stowarzyszenie. ŁKO zrzesza ponad 60 członków, a grono z dnia na dzień stale się powiększa.

Klub realizuje coroczne imprezy charytatywne dla dzieci, organizuje imprezy promocyjne, np. w 2014 r. członkowie klubu brali udział w imprezie Dakar na Stadionie Narodowym. W 2015 roku  przy okazji Mistrzostw Świata Super Enduro w Łódzkiej Atlas Arenie wybudowany został tor offroadowy, na którym klubowicze prezentowali swoje możliwości. W 2016 roku realizowany był event z okazji Dnia Dziecka pod Halą Sportową w Łodzi, celem którego było wdrożenie nowej koncepcji nauki szeroko rozumianego offroadu wśród najmłodszych. W maju tego roku wraz z Pasażem Łódzkim zorganizowany został piknik offroadowy, podczas którego odbywały się pokazy offroadowe i liczne konkursy.