Kursy autobusu linii N4B z Łodzi będą wykonane z krańcówki Stoki Skalna bez zmian o 0.02 i 2.02. Z przystanku przesiadkowego Kościuszki / Zielona autobus odjedzie o godz. 0.30 czasu zimowego i o godz. 3.30 czasu letniego.

Kursy z Dworca PKP w Pabianicach do Łodzi będą wykonane o 1.55 czasu zimowego (bez zmian) oraz o godz. 4.55 czasu letniego (zamiast o godz. 3.55).

W związku z zakończeniem prac inwestycyjnych na wschodnim wlocie skrzyżowania ul. Struga i Żeromskiego, od 27 marca zmieni się trasa linii N4B. Od pętli Stoki Skalna autobusy pojadą bez zmian do al. Kościuszki, następnie ulicami: Struga, Żeromskiego i stałą trasą do Pabianic. Zmiana trasy dotyczy tylko podanego kierunku.

W najbliższą niedzielę pośpimy o godzinę krócej. Wskazówki zegarków "przeskoczą" z godziny 2.00 na 3.00.

W krajach członkowskich Unii Europejskiej czas jest zmieniany dwa razy w roku - z zimowego na letni w ostatnią niedzielę marca i z letniego na zimowy w ostatnią niedzielę października. Jeśli korzystamy ze standardowych urządzeń, należy wstać w nocy i przestawić zegarek. Jeśli mamy zegarki elektroniczne, to same o to zadbają.

Ustalenia dotyczące czasu letniego zostały wprowadzone przez państwa europejskie w ubiegłym wieku. Celem było oszczędzanie energii, w szczególności w czasie wojny i podczas kryzysu naftowego w latach 70. XX wieku.

Po raz pierwszy czas na letni zmieniono w Polsce w 1919 roku. Później, podczas okupacji hitlerowskiej, zegarki przestawiano w takich samych terminach, jak w Rzeszy Niemieckiej, a następnie w latach od 1945 do 1949 i od 1957 do 1965. Coroczna, nieprzerwana zmiana czasu obowiązuje dopiero od 1977 roku.

Zmiany czasu na letni mają spowodować efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego. Przestawiając zegarki o godzinę do przodu można „wydłużyć” dzień.

Zmiany czasu nie pozostają bez wpływu na nasze samopoczucie. Mogą przyczyniać się m.in. do: problemów z koncentracją, problemów z zasypianiem, gorszego samopoczucia.