Niedawno pisaliśmy o parkomatach przed szpitalem. Czytelnicy, którzy musieli z nich korzystać, nie byli zachwyceni tym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że opłaty były pobierane przez całą dobę, także w weekendy. 

Pisaliśmy o tym TUTAJ

Przypomnijmy:

Parkomaty stanęły zarówno przed głównym wejściem do szpitala (wcześniej był tu inkasent, który pobierał opłaty), jak i przed wejściem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Za godzinę parkowania trzeba zapłacić 2 zł. Opłaty są takie same, jak wcześniej, gdy zbierał je inkasent.

Pierwsze 15 min postoju jest bezpłatne. Ale na ten czas też trzeba pobrać bilet parkingowy.

Parkomaty to rozwiązanie tymczasowe. Prawdopodobnie już w październiku przy wjazdach na parkingi staną szlabany. Wtedy opłatę będziemy uiszczać przy wyjeździe z parkingu.

- Zgadzam się, że teraz występują pewne niedogodności. Dlatego jeśli ktoś zostanie ukarany opłatą dodatkową 70 zł, bo minął opłacony czas parkowania, może złożyć reklamację – mówi Adam Marczak, kierownik działu administracji i marketingu w Pabianickim Centrum Medycznym.

Na wniosek mieszkańców, prezydent Grzegorz Mackiewicz polecił władzom PCM zrezygnowanie z opłaty całodobowej. Od października parkowanie ma być płatne podobnie jak w Strefie Płatnego Parkowania - w dni powszednie od 8.00 do 18.00. Szpital ma zrezygnować z opłat w weekendy.

- Prezydent polecił władzom szpitala renegocjować umowę z firmą obsługującą parking - informuje Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego.