Policjanci dostali nagrody pieniężne i dyplomy uznania "za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, profesjonalizm i zaangażowanie".

Troje funkcjonariuszy z komisariatu w Konstantynowie: mł. asp. Gabriela Jabłońska, asp. Magdalena Szczygielska i asp. sztabowy Marek Frątczak złapali złodziei.

– Ich dociekliwość, rzetelność oraz aktywność doprowadziły do realizacji sprawy o charakterze kryminalnym – mówił komendant Petrus.

Dzięki nim para złodziei, którzy systematycznie kradli w sklepach, trafiła za kratki tymczasowego aresztu.

Klaudia B. (lat 22) i Damian K. (lat 24) wpadli w ręce policji w ostatni dzień października w Konstantynowie. Tego dnia obrobili market. Ściągnęli z półek gumy do żucia, cukierki, tabletki przeciwbólowe o łącznej wartości 3.000 złotych. Zauważyła to klientka sklepu i powiadomiła kierowniczkę. Ta przekazała informację ochroniarzowi, a on przyjrzał się nagraniu sklepowego monitoringu. Ustalił wygląd złodziei i wezwał policję. Parę złodziei zatrzymano na przystanku.

Kryminalni ustalili że Klaudia B. i Damian K. to zawodowi złodzieje. Mają na sumieniu kradzieże na szkodę kilku sklepów na terenie Łodzi.

– Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił nie tylko na postawienie zarzutów, ale również na wystąpienie pabianickiej prokuratury z wnioskami o areszt – dodał komendant. – Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie tymczasowym.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komendant Petrus wyróżnił także policjantów z drogówki. Nagrodzeni to starszy sierżant Marcin Zaręba i starszy sierżant Robert Klichowicz.

– Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych – ujawnia komendant. – Wykazali profesjonalizm podczas przeprowadzonej kontroli drogowej na ul. Partyzanckiej. Kontrola zakończyła się zarzutami prokuratorskimi za obietnicę i wręczenie łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

St. sierżanci Zaręba i Klichowicz w piątek 27 października przed północą zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena passata. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że 24-letni kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca oraz jego pasażerka próbowali przekupić policjantów. Obiecali, a potem usiłowali wręczyć łapówkę - 500 zł.

Prokurator postawił parze pabianiczan zarzuty usiłowania korupcji funkcjonariuszy. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.