W tegorocznych zawodach udział wzięło 98 dziewcząt ze szkół podstawowych z naszego powiatu. Celem turnieju jest m.in. propagowanie wśród dzieci i młodzieży Cheerleadingu, jako jednej z form tanecznych możliwość sprawdzenia się w sportowej rywalizacji i podnoszenie sprawności ruchowej i kultury tańca.

W jury konkursu zasiadły: Joanna Urbaniak-Woźniak - instruktorka tańca Miejskiego Ośrodka Kultury, Milena Adamczewska, tancerka, absolwentka Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, studentka Akademii Muzycznej, Dorota Dzikowska, mgr tańca oraz Ewa Dybka ze „Strefy Ruchu”. Sędziowała Małgorzata Wieczorek, trenerka gimnastyki artystycznej.

Turniej odbył się w 3 kategoriach wiekowych.

Wśród klas I – III pierwsze miejsce zajęła SP 13, drugi był zespół ze SP 8, a trzeci z SP 3.

Wśród klas IV-VI zwyciężyła drużyna z SP 8. Drugie miejsce zajęła SP 17, a trzecie SP 8.

Zwycięską drużyną w grupie 3. (klasy VII-VIII) była SP 8. Drugie miejsce zajęła SP 9.

Nagrodami dla najlepszych były mistrzowskie puchary oraz medale. Wszystkie zespoły taneczne dostały dyplomy, a dla wszystkich uczestniczek przygotowano upominki od sponsorów.

Organizatorami turnieju były: Szkoła Podstawowa nr 8, Uczniowski Klub sportowy UKS8 Pabianice (Małgorzata Wieczorek, Joanna Jarmakowska). Patronat nad wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miejski.