W piątek na warszawskim Torwarze zagrało 16 najlepszych zespołów spośród 43, które brały udział w dwumiesięcznych eliminacjach. Pabianiczanki znalazły się w grupie „C”, wraz z mistrzami Wielkopolski  - MUKS Poznań, mistrzyniami Lubelszczyzny - AZS UMCS Lublin, oraz dziewiątym zespołem rankingu - LaBasket II Warszawa.

W pierwszym meczu nasze kadetki pokonały 11:10 MUKS, choć na półtorej minuty przed końcem przegrywały 7:10. Na szczęście ostanie 90 sekund należało zdecydowanie do nich. Potem przyszły dwa pewne zwycięstwa: z  Lublinem - 19:5 i LaBasket II - 22:14. Niebywałym wyczynem w meczu z warszawiankami popisała się Martyna Stępińska, zdobywając aż 20 punktów!

Z pierwszego miejsca pabianiczanki awansowały do ćwierćfinału, gdzie  zmierzyły się z rywalem zza miedzy - Basketem Shape Ksawerów. Zaczęło  się od 5:0 dla nas, a skończyło na 19:14. W tym prestiżowym pojedynku młodziutkie koszykarki dały pokaz niesamowitej walki. Awans do półfinału oznaczał strefę medalową.

Rywalkami naszych kadetek w półfinale była Politechnika Gdańska. Zaczęło się od 5:2 dla PTK. Jednak im bliżej końca meczu, tym coraz bardziej brakowało sił. Dała o sobie znać zbyt krótka przerwa po wyczerpującym meczu z Ksawerowem. Ostatecznie PTK ABM Jędraszek przegrało 15:21.

Pozostała walka o 3. miejsce. Przeciwniczkami pabianiczanek był (tak jak w meczu otwarcia) poznański MUKS. Dramatyczny mecz zakończył się dogrywką, w której 2 punkty rzuciła Amelia Canert, co dało im brązowy medal Mistrzostw Polski. Bardzo zmęczone dziewczyny z Pabianic nawet nie miały sił, by się cieszyć…

Medal pabianiczanek w MP to duża niespodzianka. Wszak w pobitym polu zostały takie ekipy jak Wisła Kraków, Ślęza, AZS Poznań, Zagłębie Sosnowiec, Trójka Żyrardów. W finale Politechnika wygrała z GTK Gdynia/Truso Elbląg 13:11.

----------------------------------------------------------

Kadetki i klub Pabianickie Towarzystwo Koszykówki bardzo dziękują firmom ABM Jędraszek i Panattoni za finansowe wsparcie podczas przygotowań i turniejów, a Panu Danielowi Pinterze z Enter Car za użyczenie samochodu na dalekie wyjazdy koszykarek.