Uczniowie poprzez zabawę uczyli się, skąd bierze się prąd, jaką drogą płynie do domu czy do szkoły oraz jak ważny i pożyteczny jest w naszym życiu. Poznały zasady bezpiecznego obchodzenia się z urządzeniami elektrycznymi oraz jakie zagrożenia niesie ze sobą nieostrożne obchodzenie się z tymi urządzeniami. Dzieci poznały również numer alarmowy do pogotowania energetycznego oraz dowiedziały się, jak na co dzień oszczędzać energię elektryczną. Na zakończenie spotkania dostały kolorowe opaski odblaskowe.

O tym, jak ważne jest ich noszenie, w szczególności w okresie jesienno-zimowym i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze, rozmawiali z dziećmi dzielnicowi z ksawerowskiego posterunku oraz profilaktyk społeczny mł. asp. Aleksandra Białkowska.

Udział dzielnicowych w spotkaniach z dziećmi jest elementem programu „Dzielnicowy bliżej nas”. 

Spotkanie z dziećmi w Ksawerowie rozpoczęło cykl spotkań z uczniami klas I-III w ramach programu „Bezpieczna energia elektryczna” w powiecie pabianickim. Dzielnicowi wspólnie z łódzkimi energetykami odwiedzą jeszcze dwanaście szkół, nakręcając najmłodszych pozytywną i bezpieczną energią.