Każdy z nich otrzymał 1.250 złotych. Pieniądze dał im w nagrodę starosta pabianicki.

- To osoby, które mają wysokie średnie na świadectwie, ale nie tylko. To również ci, którzy udzielają się społecznie i mają na swoim koncie osiągnięcia naukowe – tłumaczy Krzysztof Habura, starosta.

Uczniowie, którzy otrzymali stypendium to: Marlena Marek, Agata Socha (I Liceum Ogólnokształcące), Kinga Królik, Artur Krawczyk i Julia Dyba (II Liceum Ogólnokształcące), Milena Karpisz (Liceum Ogólnokształcące w Konstantynowie Łódzkim), Krystian Grodzki, Natalia Sworzyńska, Aleksandra Cygan i Karolina Bieniek (Zespół Szkół nr 1), Michał Dybka, Szymon Barys, Patryk Kolanek i Aleksandra Ruta (Zespół Szkół nr 2), Julia Nowak, Diana Rosińska, Vanessa Chober, Natalia Hunder (Zespół Szkół nr 3), Marika Mizler (Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Konstantynowie Łódzkim), Magdalena Łondka (Zespół Szkół Specjalnych nr 5 w Pabianicach).

- Dostałam stypendium za działalność w samorządzie i w wolontariacie. Kupię sobie za nie laptopa – mówi Natalia Sworzyńska.

- Zrobiłam prawo jazdy i zbieram na samochód – dodaje Aleksandra Cygan.

- Ja jestem sportowcem. Reprezentuję szkołę w kilku dyscyplinach. Pieniądze zawsze się przydadzą – podsumował Krystian Grodzki.

Stypendia wręczono uczniom podczas inauguracji roku szkolnego w szkołach ponadgimnazjalnych, która odbyła się w hali powiatowej. Gospodarzem uroczystości było II Liceum Ogólnokształcące.