Do przedszkolaków przyjechali strażacy z Fundacji „Ogień zabija”. Przypomnieli dzieciom, w jaki sposób należy zachowywać się podczas pożaru. Przedszkolaki dowiedziały się także, na jakie zagrożenia mogą być narażone dzieci w różnych sytuacjach i miejscach oraz jakie są właściwe sposoby ich eliminowania. Podczas rozmów ze strażakami dzieci wykazały się znajomością numerów alarmowych oraz zaprezentowały prawidłowy sposób ewakuowania się z budynku w chwili usłyszenia alarmu pożarowego.

Dodatkową atrakcją była możliwość przymierzania ubiorów strażackich i wykonywania w nich prostych czynności związanych z pracą strażaka.

W trakcie zajęć dzieci opowiadały o tym, czego nie wolno im robić kiedy są same w domu oraz w jaki sposób powinny się zachować w momencie zaobserwowania niebezpiecznych sytuacji mogacych wywołać pożar. Strażacy zaprezentowali również przedszkolakom czujnik dymu i spray gaśniczy oraz opowiedzieli o ich ważnym zastosowaniu w gospodarstwie domowym lub przedszkolu.

Na zakończenie spotkania każda grupa została obdarowana strażackimi kolorowankami. Na strażackie zajęcia zaprosiła przedszkolaków Agnieszka Baśko wspólnie z Dariuszem Fuksem i Jerzym Miniasem.