- Poszukujemy młodych i utalentowanych artystów w wieku 12-18 lat, specjalizujących się w technikach tańca współczesnego i gotowych do przeżycia wielkiej artystycznej przygody – informuje Emilia Rzeźnicka z Teatru Wielkiego w Łodzi. - Nie wymagamy doświadczenia scenicznego, a jedynie pasji do tańca i muzyki.

Młodzi artyści, wyłonieni w trakcie castingu, mają szansę wzięcia udziału w widowisku tanecznym „Lamaila” Macieja Pawłowskiego w choreografii Jacka Przybyłowicza. Premierę zaplanowano 25 marca 2017 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi (plac Dąbrowskiego).

Casting odbędzie się 2 października (niedziela) 2016 r. o godz. 10.00 w sali baletowej teatru. Kandydaci mają za zadanie przygotować dwuminutową choreografię w technice tańca współczesnego do wybranej przez siebie muzyki. W drugim etapie przesłuchań młodzi tancerze będą musieli się wykazać umiejętnością zapamiętywania choreografii i zdolnością pracy w zespole.

Zgłoszenia trzeba przesłać drogą e-mailową na adres: przesłuchania@teatr-wielki.lodz.pl najpóźniej do 29 września 2016 r. Do zgłoszenia należy dołączyć CV ze zdjęciem twarzy oraz całej sylwetki.

- Prosimy wysyłać pliki PDF lub DOC wraz z zawartym w CV zdjęciem – dodaje Rzeźnicka. - Zdjęć nie należy wysyłać jako osobnych plików jpg.

Po wysłaniu zgłoszenia kandydat otrzyma informację zwrotną dotyczącą szczegółów castingu.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem (42) 632 99 72.

Spektakl „Lamaila” opowiada o wydarzeniach dziejących się w Krainie Dnia i Nocy. Księżniczka Dnia – tytułowa Lamaila – zostaje nagle w środku nocy obudzona przez śmiesznego stwora mieszkającego w głębinach bagna – Mr. Gulgacza. Lamaila dzięki pełni księżyca zakochuje się w Księciu Nocy – Namadilu. Kiedy wszyscy są pewni, że ta para nigdy się już nie spotka, wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót.

Muzyka utrzymana jest w disney’owskim stylu, z dużą ilością pięknych melodii. Znaczna jej część została zinstrumentowana przez mistrza gatunku, najbardziej znanego w Polsce kompozytora muzyki baletowej – Bogdana Pawłowskiego, którego „Królewna Śnieżka” od 40 lat święci triumfy na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi.