Projekt "Zmysły Juniora" pokonał konkurentów w konkursie Pepcoladnia organizowanym przez sieć sklepów Pepco. Miejskie Centrum Pomocy Społecznej i Grupa Wolontarystyczna "Agrafka" przygotowały wspólny projekt dla 30 dzieci i młodzieży, korzystających z Placówki Wsparcia Dziennego "Junior" przy MCPS.

- Projekt ma na celu skupienie się na rozwoju zmysłów - opowiada Agnieszka Jaksa, koordynator "Agrafki". Zmysł słuchu rozwijać będą zajęcia z muzykoterapii prowadzone przez psychologa. Zmysł smaku i węchu - cykl warsztatów kulinarnych prowadzonych pod okiem kucharza.

Zmysł wzroku pobudzi wyjazd do teatru i warsztaty fotograficzne. Zmysł dotyku zajęcia manualne, plastyczne, dekoracyjne. Całość podsumowana będzie cyklem tzw. treningu uważności, prowadzonym przez coacha.

- W ramach projektu będzie również utworzona pracownia relaksacji, która jest niezmiernie potrzebna dzieciom i młodzieży - opowiada Jaksa. - Niezmiernie się cieszymy, że wciąż są możliwości do pozyskiwania choć małych grantów na dobre zmiany w naszym mieście.

"Junior" przy ul. Partyzanckiej 31 pełni rolę "drugiego domu", w którym dzieci spędzają czas po szkole, aż do późnych godzin popołudniowych. Czynny jest w ciągu roku szkolnego od poniedziałku do czwartku w godzinach 10.00-18.00, a w piątek w godzinach 9.00-17.00.