Pabianiczanki pojechały do stolicy podbudowane informacją, że znalazły się w gronie pięciu zespołów, które awansowały do Grupy C i będą niebawem kolejny raz grały o ekstraklasę. Pabianiczanki prowadziły 2:0 po celnym rzucie Natalii Piestrzyńskiej. W 3. minucie po rzucie osobistym Angeliki Kowalskiej Grot po raz ostatni prowadził (4:6), a 180 sekund później Kowalska zapewniła ostatni w tym meczu remis (8:8). W 7. minucie Monika Maj zapewniła miejscowym prowadzenie 10:8 i od tej pory rozpoczął się „odjazd” ekipy „Czarnych Koszul”. Pierwszą kwartę celnymi rzutami za trzy zakończyły Dominika Paczkowska i Leona Jankowska.

W 13. minucie Renata Piestrzyńska zmniejszyła prowadzenie Polonii do trzech punktów (20:17), lecz biegiem drugiej kwarty gospodynie sukcesywnie powiększały przewagę. W 15. minucie po akcji najlepszych zawodniczek na parkiecie: supersnajperki Natalii Małaszewskiej i dzielnie sekundującej jej Moniki Maj, Polonia wygrywała różnicą jedenastu punktów (30:19). Do przerwy trwała walka kosz za kosz, gospodynie schodziły do szatni prowadząc 40:28.

Po zmianie stron pabianiczanki zniwelowały stratę do siedmiu punktów, ale niemal natychmiast celnym rzutem za trzy popisała się Paczkowska. Po jej kolejnym trafieniu zza linii 6,75 metra Polonia prowadziła już 49:33. Kanonadę warszawianek tylko chwilami celnymi rzutami przerywały Kowalska i Beata Paranowska. Przed ostatnią kwartą Polonia miała 14 punktów przewagi (55:41).

Ostatnia odsłona okazała się zwycięska dla pabianiczanek, ale było to pyrrusowe zwycięstwo. W ciągu 10 minut polonistki trafiły do kosza ledwie pięć razy. Przyjezdne punktowały częściej, jednak nie odrobiły wszystkich strat i dwa punkty zostały w stolicy.

Polonia Warszawa – Grot-Dekorex Pabianice 64:56 (18:14, 22:14, 15:13, 9:15)

Polonia: Maj 19, Małaszewska 19, Paczkowska 16, Kolasińska 4, Gawryszewska 4, Machowicz 2, Rudenko, Zduniak, Kulińska, Kolad, Cwyl, Błajda.

Grot-Dekorex: Kowalska 15, Paranowska 13, Jankowska 11, Włodarek 6, N. Piestrzyńska 5, Szymańska 3, R. Piestrzyńska 2, Bogacka 1, Rozwandowicz 1, Szałecka 0, Krakowska 0.