Na konferencji prasowej Krzysztof Habura Starosta Powiatu Pabianickiego wraz z Maciejem Przybylskim Prezesem PSM w Pabianicach, Łukaszem Stenclem radnym powiatowym i Dariuszem Cymermanem radnym miejskim, omówił zaplanowane inwestycje i harmonogram prac przy ulicach powiatowych i terenach PSM.

W najbliższym czasie powstanie ścieżka rowerowa, która rozpocznie się na skrzyżowaniu ulic: Nawrockiego/Roweckiego i pobiegnie aż do ul. Piotra Skargi (po stronie zachodniej). Później przejdzie na stronę wschodnią (od ul. Piotra Skargi do ul. Warszawskiej). Przy ul. Nawrockiego pojawi się stacja naprawy rowerów, a przy ul. Bugaj śluza rowerowa. W sierpniu rozpocznie się też budowa ścieżki rowerowej na „Grota” Roweckiego. Dodatkowo od  ul. Roweckiego do ul. Piotra Skargi zostanie  wybudowany chodnik o szerokości 3 metrów.

Na ul. Nawrockiego powstaną także miejsca parkingowe – od Piotra Skargi do Roweckiego wzdłuż Nawrockiego. Pierwszy plac pomieści 60 aut, drugi 30, a ostatni największy będzie miał 90 miejsc (od ul. 20 Stycznia do Roweckiego). W sumie powstanie 180 miejsc parkingowych.

Budowa nowych miejsc parkingowych to pierwsze, ale jak zapowiada Maciej Przybylski nie  ostatnie wspólne przedsięwzięcie Starostwa Powiatowego w Pabianicach i Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

O przebudowę ulicy Nawrockiego apelowali radni: radny powiatowy Łukasz Stencel, radny miejski Dariusz Cymerman i radny miejski Piotr Różycki.

Powstaną dwa projekty, które będą połączone w całość. Przetarg zostanie ogłoszony w lipcu, a roboty mają ruszyć w drugiej połowie sierpnia/na początku września. Pierwszą inwestycją będzie największy parking. Pozostałe parkingi będą wykonane w przyszłym roku.