Rada Powiatu Pabianickiego i Rada Miejska w Pabianicach oraz Starosta Pabianicki i Prezydent Miasta Pabianic mają zaszczyt zaprosić na Powiatowo – Miejskie uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2017 r.

Program uroczystości przewiduje zbiórkę pocztów sztandarowych i delegacji przed kościołem św. Mateusza w Pabianicach o godz. 9:15, po czym o godz. 9:30 zostanie odprawiona uroczysta msza święta.

Po zakończeniu mszy świętej poczty sztandarowe i delegacje przemaszerują pod Pomnik Niepodległości. Tam o godz. 10:30 odbędzie się Apel Pamięci, po czym nastąpi składanie wiązanek kwiatów. W trakcie części uroczystej pod pomnikiem odbędzie się również wręczenie nagród dla zwycięzców w konkursie plastycznym p.n. „11 listopada – Radosna Niepodległa” organizowanego przez Forum Organizacji  Pozarządowych w Pabianicach  pod patronatem  i przy współorganizacji Grzegorza Mackiewicza Prezydenta Miasta Pabianic i Krzysztofa Habury Starosty Pabianickiego, a o godz. 11:11 odbędzie się III Bieg Niepodległości, który wystartuje z ulicy Gdańskiej w Pabianicach a zakończy się przy Pomniku Niepodległości.

Natomiast o godz. 18:30 w sali audiowizualnej parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach przy ul. Jana Pawła II 46 odbędzie się Koncert Niepodległościowy- wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.   

 

SKŁADAMY PAŃSTWU DO WYBORU DWIE PROPOZYCJE:

 

  1. Złożenie kwiatów przez delegacje na uroczystości obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Potwierdzenia składania kwiatów prosimy dokonać telefonicznie na nr tel. 42 225 40 25 w terminie do dnia 10 listopada 2017 r. do godz. 13:00 lub bezpośrednio przed rozpoczęciem uroczystości do Sekretarza Powiatu Pabianickiego p. Jacka Barasińskiego.

     2. Dokonanie wpłaty środków pieniężnych z przeznaczeniem dla Towarzystwa Pomocy    im. św. Brata Alberta, Koło Pabianickie, ul. Moniuszki 10

Wpłaty można dokonać w terminie do dnia 9 listopada2017 r. na konto:

Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Koło Pabianickie ul. Moniuszki 10.

Nr konta bankowego: 44 1240 3044 1111 0000 2967 0365

 

W tytule przelewu proszę obowiązkowo wpisać:

Darowizna dla: Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Koło Pabianickie  ul. Moniuszki 10.

Organizacje, które dokonają w/w wpłaty zostaną wyczytane podczas uroczystości obchodów Narodowego Święta Niepodległości.