Po raz pierwszy będziemy ćwiczyć też salsation.

- Tak jak w poprzednich latach, zbieramy karmę dla zwierząt, koce, pościel, miski oraz inne niezbędne rzeczy, które sprawią, że życie psiaków w schronisku stanie się choć odrobinę piękniejsze – mówi Marta Włodarczyk ze Szkoły Tańca Es-Kadra. - W zamian dajemy prawdziwą dawkę pozytywnego szaleństwa - trzy godziny rewelacyjnej zabawy i niezliczoną ilość endorfin.

Maraton odbędzie się w sobotę (22 kwietnia) w godz. 16.00-19.00 w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. św. Jana 30.  Wejście na imprezę nic nie kosztuje, ale trzeba przynieść ze sobą coś dla psiaków. Co najbardziej się im przyda?

- Potrzebne są karmy dobrej jakości - głównie hipoalergiczne typu jagnięcina z ryżem, karmy light dla psów z nadwagą, karmy senior dla schroniskowych staruszków oraz smycze – wymienia Marta.
Gościem specjalnym VI edycji wydarzenia będzie Angelica Kiercul, trenerka salsation (to połączenie treningu funkcjonalnego i różnych „gorących” stylów tanecznych – salsy, reggae, samby czy flamenco). Warsztaty z nią zaplanowano tuż przed maratonem, w godz. 11.30-14.30 w Es-Kadrze (ul. Łaska 46/48). Rejestrować się można na stronie: www.salsationfitness.com.

Zumbować z nami będą: Adam Możdżer, Lidia Pyciarz, Agnieszka Świątczak i Piotr Włodarczyk. Salsation poprowadzą: Angelika Kiercul i Maciej Szamborant.
Całe wydarzenie organizowane jest na zasadzie wolontariatu, a tworzą je Szkoła Tańca Es-Kadra i fundacja Kundel Bury.