Artysta urodził się 17 marca 1954 roku. Studia wyższe we Lwowskiej Państwowej Szkole Wyższej Sztuki Użytkowej i Dekoracyjnej ukończył w 1980 roku. Zajmuje się witrażem klasycznym, malarstwem sztalugowym, malarstwem na szkle i grafiką. Jest członkiem Związku Artystów Malarzy Ukrainy. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych w Polsce, Słowacji i na Ukrainie oraz w wielu kolekcjach prywatnych, między innymi we Francji, Kanadzie, Niemczech, Polsce, Słowacji, Rumunii i Ukrainie. Od 1981 roku mieszka i pracuje w Ternopilu.

Nagrody i wyróżnienia, jakie zdobył: dyplom laureata Wystawy Sztuki Plastycznej „Bożonarodzeniowe Misterium” Łuck 1996; złoty medal I Wystawy Sztuki Współczesnej, Ternopil 1996; III nagroda Ogólnoukraińskiej Wystawy Malarstwa na szkle „Trzy wymiary: dzień wczorajszy, dziś, jutro”, Lwów 1998; laureat Wojewódzkiej Nagrody Plastycznej im. Michajła Bajczuka, 2002.

Tego samego dnia i również o godz. 18.00 zaplanowano wernisaż wystawy „pejzaż...”. Zobaczymy na nim prace artystów, którzy wzięli udział w IX Plenerze Malarskim „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej”.

Wstęp na obie wystawy wolny.