Będzie świetna muzyka, występy artystyczne na żywo, rozmowy z ciekawymi gośćmi oraz wystawa zabytkowych radioodbiorników i sprzętu reporterskiego. Radio Łódź będzie nadawać na żywo z Atrium Centrum (obok sklepu IKEA) od godziny 15.00.

Audycję nadawaną prosto z Portu Łódź poprowadzą m.in. Marcin Tercjak i Bartek Florczak – redaktorzy radiowi, którzy rozmawiać będą o klasyce światowej muzyki. Na dobry początek o godzinie 15.00 zabrzmi popularny przebój zespołu Queen „Radio Ga Ga”. Nie zabraknie także gości specjalnych. W studiu radiowym Portu Łódź pojawi się zdobywca korony Himalajów Piotr Pustelnik, znany piłkarz i polityk w jednej osobie - Jan Tomaszewski, a także łódzcy artyści - Zuzanna Moczek – kompozytorka, grająca na gitarze, pianinie i akordeonie oraz instrumentalista Suavas Lewy. Dodatkowo przez cały dzień w Atrium będzie można oglądać wystawę zabytkowych odbiorników radiowych i sprzętu reporterskiego.

Na gości wydarzenia czekają również atrakcje artystyczne. O godzinie 17.10 w Atrium wystąpi zespół The Recyklofons, który wykona piosenki z akompaniamentem instrumentów wykonanych z surowców wtórnych. Natomiast o godzinie 18.10 Port zaprasza do wspólnej zabawy z grupą Gospel Time - energetycznym, radosnym i roztańczonym chórem gospel.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.