Koncert artysty zaplanowano 15 stycznia w kościele Ewangelicko-Augsburskim św. Piotra i św. Pawła (ul. Zamkowa 8) o godz. 17.00. Wystąpi też Orkiestra Polish Camerata pod batutą Marka Głowackiego. Wstęp wolny.

Współorganizatorem wydarzenia jest Hotel Fabryka Wełny.

Za wikipedią: Grzech Piotrowski (ur. 12 lipca 1974 w Olsztynie) – polski muzyk, kompozytor, producent muzyczny i multiinstrumentalista, a także wydawca. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

W 1997 roku założył grupę Alchemik, w której występowali m.in. studiujący wówczas na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach Łukasz i Paweł Golcowie. Grupa zdobyła kilka nagród, między innymi na festiwalu Jazz nad Odrą w 1997 roku oraz na festiwalu Jazz Hoeilaart w Belgii w 1998 roku, gdzie zajęła pierwsze miejsce w konkursie.

W 2003 roku opracował wraz z zespołem Alchemik muzykę do filmu „Powiedz to, Gabi” w reżyserii Rolanda Rowińskiego. W 2005 roku zagrał na saksofonie w słuchowisku „Saksofon basowy” Josefa Skvoreckiego w reżyserii Andrzeja Piszczatowskiego. Realizacja otrzymała Grand Prix w kategorii słuchowisk radiowych na festiwalu Dwa Teatry, a Piotrowski otrzymał nagrodę za kreację instrumentalną. Również w 2005 roku ukazała się jego solowa płyta, zatytułowana „SIN”.