„Kruk” zaprosił do współpracy wszystkich chętnych uczestników pikniku artystycznego Echo Dialogu. Obraz powstał na murku jednej z najnowszych inwestycji biurowych w Łodzi. Został wykonany farbami fluorescencyjnymi, które dopiero po zmroku, podświetlone światłem UV, w pełni oddają wyjątkową formę dzieła. 

- Przed wami fluomural o powierzchni 32 m kw. Pierwszy w moim wykonaniu, który wykorzystuje technikę ultrafioletu i sprawia, że praca ożywa po zmroku. To trzeci raz, kiedy przy kreowaniu obrazu pomogli mi inni ludzie, z których każdy miał wkład w ostateczny efekt. Ideą dzieła jest wybuch, który rozchodzi się symetrycznie, co stanowi nawiązanie do koncepcji architektonicznej Symetris Business Park – powiedział Adam „Kruk” Wirski po zakończeniu pracy.

Mural powstał w ramach Street Art Piknik – Echo Dialogu, wydarzenia, które miało zainspirować mieszkańców Łodzi do podjęcia dialogu ze sztuką i zainteresować estetyką w przestrzeni publicznej. Organizatorem pikniku jest spółka Echo Investment, wspierana przez łódzką Fundację Urban Forms, a inspiracją – rozpoczynający się Festiwal Łódź Czterech Kultur.