Impreza startuje o godz. 12.00 na terenie Symetris Business Park przy al. Piłsudskiego 86. Rozpoczyna się warsztatami kreatywnymi zarówno dla starszych, jak i najmłodszych. Wszyscy chętni dowiedzą się więcej o estetyce i jej roli we współczesnym mieście. Będą mogli, tworząc przestrzenne przedmioty, nauczyć się odpowiedzialności za wygląd otaczającej ich przestrzeni publicznej.

O godzinie 15.00 coś dla tych, którzy dadzą się ponieść wyobraźni. Gra miejska „Operacja Widmo” to drużynowe poszukiwanie wskazówek pozostawionych przez cztery dawne kultury z obszaru Łodzi. Uczestnicy wykorzystają wiedzę z przeszłości i pomogą przywrócić światu kolory i blask.

Najlepsi zawodnicy gry „Operacja Widmo” będą mieli także swój wkład w finalny wygląd fluorescencyjnego muralu, który będzie powstawał na murku znajdującym się na terenie kompleksu biurowego Symetris Business. Projektantem muralu jest pabianicki streetarter Adam „Kruk” Wirski. Pod jego artystycznym okiem od godziny 12.00 wszyscy chętni będą mogli pomóc w tworzeniu tła tego nowego dzieła na mapie łódzkich murali.

O godzinie 20.30 rozpocznie się podniebny pokaz – widowisko „Ciało‒Symetria‒Architektura” grupy Lineact. Tancerze na linach wykorzystają ścianę budynku jako scenę. W rytm muzyki i z odpowiednią oprawą świetlną – wejdą w interdyscyplinarny dialog z architekturą otaczających ich budynków.

Przez cały czas trwania pikniku mieszkańcy będą mogli zrelaksować się, korzystając z leżaków, stolików i gier planszowych oraz posłuchać muzyki zapewnionej przez DJ-a.

Program godzinowy Street Art Piknik – Echo Dialogu:

12.00–15.00 – warsztaty kreatywne dla małych i dużych,

12.00–18.00 – wspólne malowanie muralu pod okiem Adama „Kruka” Wirskiego,

15.00 – gra miejska „Operacja Widmo”,

20.30 – podniebny pokaz „Ciało‒Symetria‒Architektura” grupy tanecznej LineAct.

Przez cały dzień: strefa relaksu, gry planszowe, występ DJ-a.