Zawodniczka pabianickiego klubu „Badminton dla wszystkich” 13-letnia Daria Bujnicka (klasa parabadmintona SS6), uczennica Gimnazjum nr 1, wspaniale rozpoczęła swój pierwszy sezon sportowy, biorąc udział w VI Spanish Para-badminton International Tournament 2017. W dwóch kategoriach: grze mieszanej i grze deblowej zajęła trzecie miejsca, przywożąc do Polski dwa brązowe medale.  
 
W grze mieszanej Daria Bujnicka grała z aktualną "dwójką" na świecie, Krystenem Coomsem z Anglii, pokonując w zaciętym trzysetowym pojedynku parę polsko-angielską - naszą medalistkę Marię Bartusz i jej partnera, utytułowanego Isaaka Dalglisha. W trakcie gry Daria wykazała się dużą ambicją, spokojem i skupieniem na grze, wykorzystując wiedzę, którą zdobyła na treningach. W kluczowym momencie zdobyła 20 punkt w trzecim secie, który zaważył na wyniku spotkania. 
 
Przed turniejem w Hiszpanii Daria uzyskała pozytywną kwalifikację zdrowotną do udziału w międzynarodowych turniejach parabadmintona i tym samym została 9 licencjonowaną parabadmintonistką w Polsce. Trenerami ambitnej gimnazjalistki są Dorota Gawrońska-Popa i Mariusz Popa. 
 
- Darii życzymy wytrwałości na treningach i dalszych sukcesów! - mówią trenerzy.
 
Rozwój sportowy Darii wspiera Fundacja Move Now z Pabianic, która prowadzi klub sportowy „Badminton dla wszystkich”. Fundacja zaprasza młodzież i dorosłych oraz osoby niepełnosprawne na zajęcia badmintona.  Więcej informacji na stronie: www.movenow.pl.