Podczas mistrzostw Polski w taekwon-do we Wrocławiu pabianiccy fighterzy wywalczyli 16 medali. Na ten dorobek złożyło się osiem złotych krążków, dwa srebrne i sześć brązowych.

Wśród kadetów na podium stanęli: Natalia Kowalska (2 x złoto) – najlepsza kadetka zawodów, Dawid Świątek (złoto, brąz), Michał Staszczyk (srebro), Ida Zagórowska (2 x brąz).

W kategorii juniorów mistrzyniami Polski zostały: Judyta Florczak, Julia Śmiałkowska, zaś Lena Szparaga i Oliwia Strzemieczna zdobyły brąz. U panów najlepszym juniorem został Krystian Kowalski (2 x złoto), poza nim na podium stawali: Mateusz Gorzelak (złoto, brąz), Nikodem Zielonka (srebro).

Jedyną seniorką wśród „azjatów” była Zuzanna Śmiałkowska, która wróciła do Pabianic ze złotym medalem.

Nasi zawodnicy utrzymali świetną formę na mistrzostwa Polski w Bałtowie, które rozegrano pod egidą Polskiego Związku Kickboxingu. Tam równych sobie nie miała Natalia Kowalska, która wywalczyła dwa złote medale w wadze 32 kg, dzięki czemu będzie reprezentantką Polski na mistrzostwa Europy WAKO, które pod koniec sierpnia zostaną rozegrane w Turcji.

W jej ślady poszedł Krystian Kowalski, który także zdobył dwa złote medale i zapewnił sobie występ w tureckich mistrzostwach Europy.

Wśród kadetów srebro zdobyli Mateusz Gorzelak i Nikodem Zielonka.

Medaliści z Bałtowa plus senior Oliwier Baranowski reprezentowali nas podczas zawodów Pucharu Świata w Budapeszcie. Tutaj pięknie walczyła Natalia Kowalska, która zdominowała kategorię 32 kg i sięgnęła po złoto, zaś w wyższej kategorii wagowej zdobyła brąz.

Nikodem Zielonka (57 kg) walczył świetnie i został zatrzymany dopiero w finale. Do domu wrócił ze srebrem.

Dzielnie walczyli, lecz bez medali wrócili Gorzelak, Kowalski i Baranowski.