W dość nietypowym terminie (30 grudnia) naszym koszykarkom przyszło grać mecz ligowy. Gospodynie za Chiny Ludowe nie chciały przełożyć meczu na termin po 1 stycznia. W tak dziwnym terminie trener Rozwadowski zebrał tylko osiem koszykarek, z czego siedem dostało szansę na parkiecie.

Lidera z Sokołowa do zwycięstwa poprowadziła nasza była koszykarka – Kinga Dzierbicka, zdobywczyni 22 punktów. I właśnie od jej celnego kosza rozpoczął się mecz. Aczkolwiek, pabianiczanki nie zamierzały tanio sprzedawać skóry. Na niespełna trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty lider przegrywał 9:11, gdy najpierw za trzy rzuciła młodziutka Martyna Stępińska, a potem za dwa trafiła Dominika Poleszak. Minutę później na 13:13 wyrównała nasza kapitan, Magdalena Grzelak, ale końcówkę pierwszej odsłony gospodynie przechyliły na swoją korzyść.

Na początku drugiej kwarty za trzy trafiła Dzierbicka, a miejscowym wyszły cztery skuteczne akcje, co znalazło odzwierciedlenie na tablicy – 29:15. Próbowaliśmy zniwelować straty rzutami za trzy (Patrycja Kirsz, Natalia Danych), ale udało się odrobić tylko siedem punktów (31:24). Drugą kwartę celnym rzutem zamknęła Dzierbicka, a lider wygrywał 39:27.

Po zmianie stron gospodynie rzuciły nam dwie „trójki”, a my rzadko trafialiśmy do kosza, ręka drżała nam nawet na linii rzutów osobistych. Trzecią kwartę zakończyliśmy prawie trzema i pół minutami bez celnego rzutu. W 32. minucie Sokołów uzyskał 30-punktowe prowadzenie (69:39), a mecz zakończyły dwoma celnymi rzutami za trzy.

Nie tylko nasze koszykarki grały dziś na parkietach pierwszej ligi – w Gdyni rozegrano derby Wybrzeża, GTK rozbiło AZS Uniwersytet Gdański 98:60, a gdynianki do zwycięstwa poprowadziła… pabianiczanka, Wiktoria Stasiak, która rzuciła 19 punktów i była najskuteczniejszą zawodniczką na parkiecie. Druga pabianiczanka, w szeregach GTK, Justyna Rudzka rzuciła 9 punktów.

W tabeli Grot jest 5., zdobył 18 punktów. Nasze koszykarki odniosły sześć zwycięstw i poniosły sześć porażek. Kolejny mecz gra u siebie w sobotę, 6 stycznia o godz. 13.00 z AZS UW Warszawa.

Grot: Danych 19, Grzelak 12, Stępińska 7, Poleszak 5, Kirsz 4, Łopińska 4, Grygiel 2.