W czwartek nasze koszykarki przegrały w Lublinie z Bogdanką AZS II 57:75 w zaległym spotkaniu 15. kolejki. Grot: Grzelak 15, Łopińska 14, Grygiel 12, Rosińska 6, Danych 4, Stępińska 4, Boniecka 2, Kirsz.

W sobotę w zespole gospodyń dzielnie sobie poczynały wychowanki PTK: Wiktoria Stasiak rzuciła nam 7 punktów, zaś Justyna Rudzka skończyła mecz z dorobkiem sześciu „oczek”. W pierwszej kwarcie przewaga gdynianek szybko rosła – już w 4. minucie było 13:4 dla GTK. Później wstrzeliliśmy się w kosz gospodyń, ale gdynianki zaczęły odpowiadać rzutami za trzy. W pierwszej kwarcie wpadły im cztery „trójki”, nam tylko jedna (Natalia Danych). Po 10 minutach przegrywaliśmy 23:30. Drugą kwartę zaczęliśmy od celnego rzutu za trzy Natalii Łopińskiej, ale już w 15. minucie było 38:26 dla GTK. Celny rzut Dominiki Poleszak i dwa rzuty za trzy Martyny Bonieckiej oraz Natalii Rosińskiej zniwelowały stratę do czterech punktów (38:34). Tuż przed przerwą celne kosze Kai Grygiel oraz Martyny Stępińskiej dały nam ledwie kosz straty (40:38).

Drugą połowę od celnej „trójki” rozpoczęła Grygiel (40:41), co zwiastowało spore emocje. Później jednak zanotowaliśmy wstydliwą serię siedmiu minut bez celnego rzutu. Gdy akcję 2+1 przeprowadziła Poleszak, zmniejszyła nasze straty do 10 punktów (56:46). W ostatniej odsłonie trener Piotr Rozwadowski rotował składem, a świetne minuty zaliczyła Stępińska, która w czwartej kwarcie rzuciła 10 z 18 punktów zdobytych przez Grota. Na niewiele się to zdało, bo wróciliśmy znad Bałtyku na tarczy.

W tabeli Grot jest 5. 20 marca kończy sezon zasadniczy wyjazdowym meczem z AZS-em Uniwersytet Gdański.

Grot: Łopińska 13, Stępińska 12, Danych 9, Grzelak 8, Rosińska 7, Poleszak 7, Grygiel 5, Boniecka 3, Kirsz.