Zaczęliśmy świetnie, bowiem „trójką” popisał się Michał Kowalewski. Potem punkty dokładali Dominik Jędrzejewski i Mateusz Grabowski, a w 7. minucie kolejnym rzutem za trzy błysnął Kowalewski. Wygrywaliśmy wtedy 14:12. W końcówce ciężar zdobywania punktów wzięli na siebie Adam Jurga oraz kapitan – Bartłomiej Frątczak i pierwszą kwartę skończyliśmy prowadząc 5 punktami (25:20). W drugiej kwarcie miejscowi zaczęli rzucać za trzy i trafili aż czterokrotnie. My nie zrobiliśmy tego ani razu. Mimo tego, utrzymywaliśmy kontakt z rywalem.

Po zmianie stron KKS zaczął trafiać seriami, u nas kroku rywalom dotrzymywał jedynie Jurga. W 28. minucie przegrywaliśmy już 46:64. Ostatnią kwartę zaczęliśmy od pięciu punktów (Aleksander Gwardecki i „trójka” Aleksandra Jóźwika), ale miejscowi pilnowali, by nie stało im się nic złego. Gdyby w końcówce Gwardecki nie rzucił dwóch „trójek”, podróż z Kutna byłaby bardzo smutna.

KKS Pro-Basket Kutno – ZEC PKK’99 Pabianice 88:75 (20:25, 21:13, 26:13, 21:24)

PKK: Frątczak 15, Gwardecki 13, Jurga 12, Kowalewski 7, Grabowski 7, Jóźwik 6, Jędrzejewski 5, Szmidt 2, Ratajczyk 2, Sobolewski, Placek.