Z powodu opóźnienia meczu koszykarek mecz zamiast o godz. 19.00 rozpoczął się godzinę później. Starcie z Ogniwem zaczęliśmy od celnego rzutu za dwa Sebastiana Szymańskiego, potem prowadziliśmy 4:2 po rzucie Marcela Karpiaka. W 6. minucie przegrywaliśmy już 4:11, zaś niecałą minutę później 6:15. Goście byli skuteczniejsi i na pół minuty przed zakończeniem pierwszej kwarty było 11:21. Straty celną „trójką” zmniejszył nieco Przemysław Grabowski.

Drugą kwartę od celnych rzutów rozpoczął Wiktor Wilk, a później celnymi „trójkami” popisali się Karpiak i kapitan Patryk Zawadzki. Dogoniliśmy gości na jeden punkt (24:25). Później po rzucie Zawadzkiego był remis 27:27, ale przyjezdni znów „odskoczyli” nam na dziewięć punktów. Tuż przed przerwą na 30:36 zza linii 6,25 metra celnie rzucił Zawadzki.

Po zmianie stron zagraliśmy skuteczniej w ataku oraz szczelniej w defensywie. Szczecinianie w trzeciej kwarcie rzucili nam tylko osiem punktów. Na prowadzenie (41:40) wyszliśmy po rzucie za trzy Grabowskiego w 28. minucie. Kolejny rzut za trzy – tym razem w wykonaniu Artura Donigiewicza dał nam remis 44:44. Skuteczna akcja Donigiewicza oraz celne osobiste Szymona Gralewskiego zapewniły pabianiczanom cztery punkty przewagi (48:44) przed ostatnią odsłoną.

A w niej kolejną „trójką” popisał się Donigiewicz, a po rzucie Zawadzkiego było już 57:48 dla PKK’99. Jeszcze po celnym osobistym Aleksandra Fabiszewskiego w 58. minucie wygrywaliśmy 58:54. Goście wykorzystali sześć osobistych z rzędu i na pół minuty przed końcem było 58:60. Remis zapewnił nam rzut Zawadzkiego na 36 sekund przed końcem.

Po faulu Donigiewicza przed szansą na punkty stanął Wiktor Paczkowski, lecz nie trafił obu rzutów. Do końca zostało osiem sekund. Piłkę zebrał Zawadzki, wyszliśmy z akcją. Niestety, nie trafił Fabiszewski, lecz zbiórkę w ataku zanotował Grabowski i… trafił do kosza. Przyjezdni mieli jeszcze trzy sekundy, by coś zrobić na parkiecie. Nie udało się i PKK’99 wygrało drugi mecz w tym sezonie.

PKK’99: Donigiewicz 15, Zawadzki 14, Grabowski 10, Karpiak 6, Gralewski 5, Szymański 4, Wilk 4, Barys 2, Fabiszewski 2, Jędrzejewski, Sauter.