Nasz zespół do zwycięstwa poprowadziła Natalia Danych, autorka 24 punktów. Dla Grota było to czwarte zwycięstwo z rzędu i kryzys sprzed kilku tygodni jest już chyba zażegnany.

Mecz zaczęliśmy od dwóch „trójek” wspomnianej Danych, a potem do kosza trafiała Natalia Rosińska, która skończyła spotkanie z double – double (10 punktów i 10 zbiórek). Po punktach Magdaleny Grzelak i Rosińskiej mieliśmy sześć punktów przewagi (9:15), ale kilka skutecznych akcji Huraganu wystarczyło, by wygrać pierwszą kwartę 20:19. W 14. minucie gospodynie wygrywały już 26:21, ale wtedy siedem punktów z rzędu zdobyła Natalia Łopińska, a potem do kosza trafiały Kaja Grygiel (za trzy) oraz Danych. Jednopunktowe prowadzenie do przerwy zapewniła nam Grzelak (36:37).

Po zmianie stron wynik nadal oscylował wokół remisu, dopiero dwie „trójki” z rzędu w wykonaniu Danych dały nam cztery punkty przewagi (45:49). Po kolejnym rzucie za trzy Grygiel i skutecznej akcji Rosińskiej prowadziliśmy już różnicą siedmiu punktów. Jeden celny kosz sprawił, że do ostatniej kwarty przystępowaliśmy z pięciopunktową przewagą (49:54).

Czwartą odsłonę od celnego rzutu za trzy i skutecznych osobistych rozpoczęła Grygiel i mieliśmy na koncie już 10 punktów zapasu (49:59). Broniliśmy tej przewagi skutecznie – świetnie grały zwłaszcza Natalie: Łopińska, Rosińska i Danych. Rzuty wolne tej pierwszej przypieczętowały nasze zwycięstwo.

Grot: Danych 24, Grygiel 12, Łopińska 11, Rosińska 10, Grzelak 10, Stępińska 2, Kirsz 2, Daliga, Poleszak.