W naszym zespole zadebiutował 28-letni skrzydłowy Jakub Wudarczyk (190 cm), który poprzednio grał w Kolejarzu Radom. Nowy koszykarz spędził na parkiecie niespełna osiem minut, trafił trzy rzuty z czterech, zanotował jedną zbiórkę.

Trener Arkadiusz Gralewski dał szansę gry całej dwunastce zawodników i każdy z nich zakończył mecz z dorobkiem punktowym. TKM to ligowy outsider, młodzież z Włocławka nie wygrała w pierwszej rundzie ani jednego meczu. W Pabianicach włocławianie też nie mieli szans. Rywal sprawiał nam problemy jedynie przez pierwsze pięć minut, gdy przegrywaliśmy 10:11. Później skutecznością błysnęli m.in. trafiający za trzy Patryk Zawadzki, Sebastian Szymański i Przemysław Grabowski. Po pierwszej kwarcie mieliśmy 13 punktów przewagi (29:16). Do przerwy jeszcze ją powiększyliśmy – wygrywaliśmy bowiem 49:34.

Po zmianie stron kontynuowaliśmy punktowanie outsidera, choć nieco cieniem na naszej postawie kładą się dwie ostatnie minuty trzeciej kwarty, w których nie mogliśmy trafić do kosza. Przed ostatnią kwartą na tablicy widniał wynik 70:52 dla PKK’99. W ostatniej odsłonie pabianiczanie wrzucili tryb „turbo” i w 37. minucie było 90:67. Gdy za trzy trafili Szymon Barys oraz Grabowski rozpoczęła się walka o osiągnięcie granicy stu punktów. Ta sztuka udała się dzięki Grabowskiemu i Michałowi Kowalewskiemu. Dla Kowalewskiego rzut na 100:72 był pierwszym celnym koszem w tym sezonie.

PKK’99: Karpiak 19, Zawadzki 12, Grabowski 12, Szymański 10, Fabiszewski 9, Mazur 7, Barys 7, Jędrzejewski 6, Gralewski 6, Wudarczyk 6, Sobolewski 4, Kowalewski 2.