Na parkiecie w Lublinie nasze nadzieje basketu najpierw dostały bolesne lanie od Zagłębia Sosnowiec 32:91.

W drugim meczu pokonały gospodynie, Bogdankę AZS UMCS Lublin 68:48, a niemal połowę punktów (32) rzuciła dla nas Martyna Stępińska.

W trzecim meczu przeciwko zmęczonym faworytkom (grały w sobotę dwie dogrywki z Zagłębiem i przegrały 97:98), Ślęzie Wrocław trenerka Jolanta Nowacka zagrała va banque i po 40 minut zagrały Stępińska, Weronika Nowakowska, Hanna Cilulka oraz siostry Nikola i Oliwia Okruszek. Po dwóch kwartach wygrywaliśmy 47:30, niestety w końcówce zabrakło nam sił i ulegliśmy 70:77. W ten sposób w finale zameldowały się wrocławianki.

PTK: Martyna Stępińska 63, Oliwia Okruszek 40, Weronika Nowakowska 32, Nikola Okruszek 22, Hanna Cilulka 11, Pola Gorzkiewicz 2, Aleksandra Kubińska, Justyna Sobczyk, Marta Kardas, Oksana Kosecka, Nadia Zyngerman.